Naujienos


Globaliojo švietimo savaitė 2016

2016 m. lapkričio 12-20 dienomis visoje Europoje vyks Globaliojo švietimo savaitė.

Atsižvelgiant į tarptautinį konteksą ir taikos išsaugojimo svarbą darniam pasaulio vystymuisi,  2016 metais pasirinkta savaitės tema : „Veikiame išvien už taikų pasaulį“ (Acting Together for a World of Peace).

Siekiant atkreipti  dėmesį į vis dar pasaulyje vykstančius karinius konfliktus, prievartą ir teroristinius išpuolius, skatinti jaunąją kartą suvokti taikos išsaugojimo svarbą,  siūlyti savo būdus, kaip vaikai ir jaunimas galėtų prisidėti prie taikos išsaugojimo, Globalaus švietimo savaitės koordinatorius Lietuvoje - LR Švietimo ir mokslo ministerija bei renginių organizatorius -Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia visas ugdymo įstaigas 2016 metų lapkričio 12 -20 dienomis jungtis prie Globaliojo švietimo savaitės akcijų, renginių, konkursų.

 • Akcija „Balta mokykla“. Siekiant paskatinti vaikus ir jaunuolius susimąstyti apie taikos svarbą jų ir jų bendraamžių gyvenimui, kviečiame mokyklas lapkričio 17 d. pakviesti savo moksleivius apsirengti baltai. Šios dienos metu taip pat kviečiame organizuoti mokyklose diskusijas, debatus, kitokio pobūdžio renginius taikos tema. Akcijos akimirkomis prašome dalintis www.savaite.lvjc.lt arba socialiniame tinkle Facebook, nuotrauką įkėlus su grotaženkliu (hashtag) ir užrašu:baltamokykla (#baltamokykla)
 • Piešinių konkursas „Tai ką man reiškia taika?“. Kviečiame įvairaus 3-14 m. amžiaus vaikus nupiešti ar kitomis meninės raiškos priemonėmis perteikti, su kuo jiems asocijuojasi žodis „taika“. Darbų skanuotas versijas ar nuotraukas prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt iki gruodžio 5 dienos.
 • Haiku konkursas „Taika –tai...“. Pasitelkiant tradicinį japonų prozinės poezijos stilių, konkurso dalyviai yra kviečiami pasisakyti apie savo, kaip pasaulio piliečio atsakomybę už taikų pasaulį. Dalyviai turėtų pasisakyti šiuo klausimu, kurdami 2-3 (trieilių, tradicinę haiku struktūrą atitinkančių) posmelių haiku eilėraštukus. Eilėraštukus prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt iki gruodžio 5 dienos
 • Konkursas „Laiškas už taikų pasaulį“. Moksleiviai kviečiami kurti laiškus vaizdo filmuko ar rašinio forma jų pasirinktam politikui, valdžios pareigūnui, žinomam veikėjui, išreikšdami savo mintis apie taikos svarbą vaiko ar jauno žmogaus gyvenime ir  ragindami juos užtikrinti taikų ir saugų pasaulį. Laiškai bus talpinami www.savaite.lvjc.lt iki gruodžio 5 dienos.
 • Foto istorijų konkursas „Veikiame išvien už taikų pasaulį“. Dalyviai kviečiami fotografijų pagalba papasakoti, ką gali vaikai nuveikti, kad pasaulyje ir/arba jų artimoje aplinkoje nebūtų prievartos ir smurto. Foto istorijas prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt iki gruodžio 5 dienos
 •  Šokių festivalis „Ant stogo“. Lapkričio 12 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks mažųjų šokėjų festivalis, kurio šūkis „Šokame išvien už taikų pasaulį“
 • Programos „Darni mokykla“ apdovanojimų renginys. Lapkričio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks kūrybinės dirbtuvės ir apdovanojimų ceremonija programos „Darni mokykla“ dalyviams.

 

Konkursų dalyviai bus įvertinti Globalaus švietimo savaitės padėkomis, o laimėtojai apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais ir atminimo dovanomis. Daugiau apie konkursus ir renginius bei dalyvavimo sąlygas www.savaite.lvjc.lt

 

Globalaus švietimo savaitės kampaniją kiekvienais metais inicijuoja Šiaurės–Pietų centras prie Europos Tarybos, kartu su nacionaliniais partneriais 47 Europos Tarybos šalyse.

Kampanija skatina moksleivius, mokytojus, neformalias jaunimo grupes atrasti ugdomąsias veiklas, skatinančias globalų pilietiškumą.  

Paskutiniai balsai

 • http://graph.facebook.com/kristina.lukosiute.31/picture
  Kristina Lukošiūtė
 • http://graph.facebook.com/janina.ladyge/picture
  Janina Ladyga
 • http://graph.facebook.com/lina.garcinskaite/picture
  Lina Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/garcinskaite/picture
  Joana Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/tautvydas.lajauskas.3/picture
  Tautvydas Lajauskas
 • http://graph.facebook.com/giedre.ladyga/picture
  Gie Ladyga