Naujienos


Visuotinė veiksmo savaitė 2016

2015 metais pasaulio lyderiai pasirašė vieną ambicingiausių istorijoje pasaulio vystymosi darbotvarkių – Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 metų.  Švietimui iškeltas tikslas iki 2030 m. užikrinti lygias teises į kokybišką mokslą. Tokio ambicingo tikslo įgyvendinimas turi būti tinkamai finansuojamas, todėl balandžio 24-30 dienomis pasaulyje vykdoma Visuotinė veiksmo savaitė (Global Action Week)  kviečia atkreipti dėmesį į švietimo finansavimo klausimus. 

Pasaulyje 124 milijonai vaikų nelanko mokyklos ir viena pagrindinių to priežasčių – finansavimo trūkumas. UNESCO rengiamoje Pasaulinėje švietimo monitoringo ataskaitoje, įvardinta, kad 2013-2014 metų laikotarpiu švietimui skirtas finansavimas sumažėjo 600 milijonų JAV dolerių, t.y. beveik 4%. Toje pačioje ataskaitoje minima, kad parama švietimui turi augti bent 6 kartus tam, kad padengtų 39 bilijonų $ trūkumą, norint iki 2030 metų užtikrinti kokybišką, 12 metų trunkantį vaikų mokymą visame pasaulyje.Tuo tarpu, paskutiniai tyrimai rodo, kad ši parama netgi 8% maženė nei buvo 2010 metais.
 
Daugiau informacijos apie švietimo finansavimą galima rasti UNESCO parengtoje ataskaitoje.
Informacijos apie pasaulinę akciją ir galimybes į ją įsijungti rasite čia.
 
Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija ir akcijos renginių Lietuvoje organizatorius Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia dalyvauti Visuotinei veiksmo savaitei skirtuose gegužės mėnesį vykstančiuose renginiuose
:

Konkurso tikslas – suburti jaunus žmones  teatrinėmis raiškos priemonėmis kalbėtis apie pasaulio piliečius ir savo santykį su globaliu pasauliu.

Konkurso tikslas – sudaryti galimybes jauniems šokėjams šokio raiškos priemonėmis pristatyti pasaulio įvairovę bei, įsijungiant į Globalaus jaunimo festivalio programą, pademonstruoti bendraamžiams savo saviraiškos rezultatus.

Konkurso tikslas – paskatinti vyresnių klasių moksleivius pristatyti šiuolaikinio jaunuolio, kaip darnaus pasaulio piliečio poziciją visuomenei ir pasidalinti savo įžvalgomis su savo bendraamžiais.

 Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks „Metodų mugė Žaidimų vaivorykštė“ – didžiausias ugdomųjų žaidimų bei metodinių priemonių renginys. Skirtingose erdvėse bus pristatyta šimtai kūrybinių, aktyvių ir mąstymo žaidimų, aktyviųjų metodų bei priemonių, lavinančių mokinių mąstymą ir atmintį, atskleidžiančių pažintinius ir kūrybinius gebėjimus, ugdančių kalbą ir vaizduotę, padedančių įsisąmoninti taisykles ir vertybes.

Metodų mugės dalyviai patys išbandys žaidimus, su specialistais aptarti jų ugdomąją vertę bei taikymo ypatumus įvairaus amžiaus ir pasirengimo vaikų grupėse.

 •  Konferencija „Darnaus vystymosi tikslai švietimo sistemoje“. Gegužės 26 d.

Konferencijos tikslas-aptarti darnaus vystymosi principų įgyvendinimo skirtinguose švietimo lygmenyse problemas.

 •  Diskusija „Ar švietimas gali ugdyti pasaulio pilietį?“ Gegužės 27 d.

 Diskusijos tikslas - suburti švietimo bendruomenę aptarti, ar švietimo sistema pasirengusi ugdyti pasaulio pilietį ir kokie su tuo susiję  iššūkiai kyla įvairiuose švietimo lygmenyse.

 Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks baigiamasis kampanijos renginys. Jo metu bus organizuojama:

 • Susitikimai ir diskusijos su žymiais Lietuvos visuomenės, politikos, sporto, meno ir  verslo veikėjais.

-           Kūrybinės, edukacinės, meninės, eksperimentinės dirbtuvės, kuriuose dalyviai dalyvaudami įvairiose praktiniuose užsiėmimuose galės atrasti sau patrauklią ir priimtiną saviraiškos veiklą.

-           Konkursai, akcijos ir kt.

-          Valstybinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, profesinio rengimo, aukštojo mokslo įstaigų veiklos pristatymai. 

 Daugiau informacijos apie vykstančius renginius www.lvjc.lt arba el.p. jolanta@lvjc.lt

 

 
 

Paskutiniai balsai

 • http://graph.facebook.com/kristina.lukosiute.31/picture
  Kristina Lukošiūtė
 • http://graph.facebook.com/janina.ladyge/picture
  Janina Ladyga
 • http://graph.facebook.com/lina.garcinskaite/picture
  Lina Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/garcinskaite/picture
  Joana Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/tautvydas.lajauskas.3/picture
  Tautvydas Lajauskas
 • http://graph.facebook.com/giedre.ladyga/picture
  Gie Ladyga