Naujienos


Globalaus švietimo savaitė 2015

 

2015 m. lapkričio 14-22 dienomis Lietuvoje bus vykdoma Globalaus švietimo savaitė.

 

Globalaus  švietimo savaitė - tai kampanija, kurią kiekvienais metais inicijuoja Šiaurės–Pietų centras prie Europos Tarybos kartu su nacionaliniais partneriais 47 Europos Tarybos šalyse.

 

Kampanija skatina moksleivius ir mokytojus, taip pat neformalias jaunimo grupes atrasti  ugdomąsias veiklas, skatinančias globalų pilietiškumą.

 

Šių metų Globalaus švietimo savaitės tema - Lygybė (Equality). Savaitės devizas – „ Kad lygybė taptų tikrove!“ (Make Equality Real)

Numatomos Globalaus švietimo savaitės 2015 m. veiklos Lietuvoje:

 Visuotinė pamoka mokyklose ,,Lygūs tarp lygių“ ( lapkričio 14-22 d.)

Akcijos tikslas - paskatinti mokyklas pagal parengtą metodiką pravesti pamoką, kurios tikslas suteikti moksleiviams žinių, padedančių geriau suvokti žmogaus teises, skatinančių pagarbą įvairovei ir empatiją bei solidarumą su visuomenės grupėmis, kurių teisės galimai pažeidžiamos.

 Nuomonių vakarienė ,,Ko mes dar nežinome apie lygybę“ ( lapkričio 19 d.)

Skirtas pasidalinti turimomis žiniomis apie diskriminaciją patiriančias grupes ir kokią žalą visuomenei daro šis reiškinysi, padiskutuoti, аr užtiktinamos galimybės, jog visi visuomenės nariai pilnavertiškai gyventų ir dalyvautų socialiniame gyvenime. Dalyvauti renginyje bus pakviesti įvairių visuomenės grupių (moksleiviai, politikai, visuomenininkai, mokytojai, žurnalistai, verslininkai) atstovai.

 Finalinis Globalaus švietimo savaitės renginys ,,Padarykim Lygybę tikrove“ ( lapkričio 27 d.)

Renginio metu vyks:

Respublikinio ,,Protų kovų“ mokyklose konkurso finalinis renginys, kuriame dalyvaus atrankinius turus laimėjusios mokyklų komandos.

Moksleivių konferencija, kurios tikslas pagilinti žinias apie diskriminaciją ir jos pasekmes asmeniui, asmenų grupei ar visuomenei.

Piešinių, foto laiško parodos atidarymas.

  Kūrybiniai konkursai moksleiviams:

 Socialinės reklamos konkursas moksleiviams (iki lapkričio 30 d.)

Skirtas sudaryti sąlygas moksleiviams analizuoti reiškinius, susijusius su įvairių visuomenės grupių diskriminacija Lietuvoje. Vyresnio amžiaus moksleiviai bus kviečiami sukurti socialinę reklamą, pasitelkiant informacines technologijas (vaizdo filmukas, Podkast‘as).

 Piešinių konkursas ,,Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“  ( iki lapkričio 20 d.)

Skirtas jaunesnio amžiaus vaikams analizuoti, kiek prie šeimos gyvenimo gerovės gali prisidėti kiekvienas šeimos narys, kodėl kiekvieno indėlis yra svarbus ir pasitelkiant įvairias meninės raiškos priemones tai pavaizduoti piešiniuose.

 Mokyklų iniciatyvų konkursas ,,Lygūs tarp lygių“ ( iki lapkričio 20 d.)

Konkursas skirtas paskatinti mokyklas inicijuoti ir įgyvendinti iniciatyvas, kurios pagilintų žinias apie žmogaus teises kaip universalias teises, priklausančias be išimties ir vienodai kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo teisinės sistemos ar kitų vietinių veiksnių.

 Foto laiško konkursas ,,Laiškas bendraamžiui“ ( iki lapkričio 20 d.)

Konkursas skirtas ugdyti moksleivių pagarbą kultūrų įvairovei, empatiją ir solidarumą su kitais bei pasiryžimą remti tuos, kurių teisėms gresia pavojus. Konkurso metu moksleiviai, panaudodami įvairias menines priemones  kurs laišką savo bendraamžiui iš kitų šalių.

Daugiau informacijos apie dalyvavimo renginiuose ir konkursuose sąlygas rasite po lapkričio 2 d.

 

 

Paskutiniai balsai

 • http://graph.facebook.com/kristina.lukosiute.31/picture
  Kristina Lukošiūtė
 • http://graph.facebook.com/janina.ladyge/picture
  Janina Ladyga
 • http://graph.facebook.com/lina.garcinskaite/picture
  Lina Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/garcinskaite/picture
  Joana Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/tautvydas.lajauskas.3/picture
  Tautvydas Lajauskas
 • http://graph.facebook.com/giedre.ladyga/picture
  Gie Ladyga