Naujienos


Lietuviai kviečiami dalyvauti tarptautiniame „žaliojo“ dizaino konkurse

Lietuvoje startuoja „žaliojo“ dizaino konkursas, kuriame jėgas išmėginti galės tiek profesionalūs kūrėjai, tiek mėgėjai. Konkurse dalyvauti kviečiami menininkai, dizaineriai, studentai ir visi kūrybinio įkvėpimo pagauti žmonės, kuriems nesvetimas rūpestis aplinka. Geriausi trijų autorių darbai bus eksponuojami Briuselyje „Žaliosios savaitės“ metu birželį. Ten lietuviai varžysis su Italijos, Prancūzijos ir Bulgarijos kūrėjais. Konkurso Lietuvoje nugalėtojai taip pat pasidalins bendrovės „Tetra Pak“ įsteigtus 1000 eurų vertės prizus.

Esminis „žaliojo“ dizaino konkurso principas – objektai turi būti pagaminti iš atliekų ar nereikalingų daiktų, medžiagų. Konkurso dalyviai gali teikti įvairiausius kūrinius: interjero dekoro detales, žaislus, meno kūrinius, drabužius, aksesuarus, muzikos instrumentus.

Šis dizaino konkursas yra Europos Komisijos inicijuotos aplinkosauginės kampanijos „Būkime sąmoningesni“ (www.generationawake.eu/lt) dalis. Po žaismingu kampanijos fasadu slypi rimta informacija: atliekose dažnai yra vertingų medžiagų, kurias galima grąžinti į ekonomiką.

Šiandien Europos Sąjungos ekonomika dėl prasto atliekų tvarkymo praranda daugybę potencialių antrinių žaliavų. 2010 m. ES iš viso susidarė 2520 mln. tonų atliekų – vidutiniškai 5 tonos vienam gyventojui per metus. Komisijos užsakymu atliktame tyrime įvertinta, kad visiškai įgyvendinus ES teisės aktus dėl atliekų, iki 2020 m. būtų sutaupoma 72 mlrd. eurų per metus, metinė ES atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriaus apyvarta padidėtų 42 mlrd. eurų ir būtų sukurta daugiau kaip 400 000 darbo vietų.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia: http://bit.ly/1iF8aGI

Darbus konkursui galima siųsti iki kovo 14 d.

Paskutiniai balsai

 • http://graph.facebook.com/kristina.lukosiute.31/picture
  Kristina Lukošiūtė
 • http://graph.facebook.com/janina.ladyge/picture
  Janina Ladyga
 • http://graph.facebook.com/lina.garcinskaite/picture
  Lina Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/garcinskaite/picture
  Joana Garčinskaitė
 • http://graph.facebook.com/tautvydas.lajauskas.3/picture
  Tautvydas Lajauskas
 • http://graph.facebook.com/giedre.ladyga/picture
  Gie Ladyga